Pożyczka pozabankowa na samochód. Gdzie i ile kosztuje?

Firmy pożyczkowe słyną przede wszystkim z udzielania małych pożyczek na krótki okres. Taki sposób działania wyklucza finansowanie samochodu gdyż zwykle kosztuje on od kilku tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu. Na pewno też nie chcielibyśmy spłacać kredytu na samochód w jednej racie po 30 dniach tylko jak w przypadku zwykłego kredytu – w ratach miesięcznych.

pożyczka na samochód

artykuł: gdzie otrzymasz pożyczkę na zakup samochodu

Okazuje się, że na polskim rynku firm pożyczkowych istnieją podmioty, które udzielają dużych pożyczek, które działają prawie jak tradycyjny kredyt w banku. Jest możliwość pożyczenia pieniędzy nawet do 100 tysięcy złotych i rozłożenia spłaty nawet na 6 lat.

Dlaczego pożyczka, a nie kredyt w banku?
Pożyczki słyną z maksymalnego uproszczenia procedur przyznawania pożyczki. Banki ciągle nie mogą dostosować swoich procedur do zmieniającego się porządku i staranie się o większy kredyt trwa bardzo długo i zajmuje dużo czasu.

Czasami okazja na zakup wymarzonego samochodu trafia się z dnia na dzień, więc skomplikowane procedury bankowe nie sprzyjają finalizacji transakcji. Na pomoc przychodzą firmy pożyczkowe takie jak na przykład dedykowana firma Motopożyczka, u której wniosek zostanie rozpatrzony w kilka godzin.

Kolejną zaletą firm pożyczkowych w stosunku do banku jest określanie zdolności kredytowej. Kiedy bank odmówi Ci kredytu, wiele firm pożyczkowych wyciągnie pomocną dłoń, gdyż uzna, że twoja zdolność jest większa niż określił bank. Często banki nie chcą udzielić kredytu ze względu na brak umowy o pracę, firmy pożyczkowe akceptują inne formy umów jako wystarczające i na tej podstawie uznają, że warto pożyczyć takiej osobie pieniądze.

Koszt pożyczek na samochód

Zarówno bank jak i firmy pożyczkowe nie udzielają pomocy finansowej za darmo. W przypadku firmy Motopożyczka oferuje ona finansowanie 50% wartości kupowanego samochodu co oznacza, że klient zobowiązany jest posiadać połowę wkładu własnego. Oprocentowanie zobowiązania jest zerowe, jedyne koszty stanowi prowizja w wysokości 6 proc.

Na stronie firmy Motopożyczka dostępny jest intuicyjny kalkulator rat, w którym wybieramy kwotę jaką chcemy pożyczyć oraz okres spłaty, dzięki czemu otrzymujemy kwotę miesięcznej raty do zapłacenia po uwzględnieniu oprocentowania i prowizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *