Jak wziąć pożyczkę w Wonga?

Chcesz wziąć pożyczkę w Wonga, ale nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Potrzebujesz pieniędzy „na już”? Przeraża Cię przedzieranie się przez tony dokumentów, a o wypełnianiu wniosków nie chcesz nawet słyszeć? Nie martw się. Żeby złożyć wniosek potrzebujesz zaledwie kilku minut, a wszystkie potrzebne dokumenty masz z pewnością w zasięgu wzroku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces wzięcia pożyczki w Wonga, przeczytaj ten artykuł.

Czym jest Wonga
Wonga jest jednym z największych serwisów pożyczkowych online na świecie. Jest to brytyjska firma istniejąca od 2007 r., która do Polski przywędrowała niedawno, bo w 2013 r. Od tego czasu wielu Polaków słyszało już o Wonga, a część z nich skorzystała nawet z usług oferowanych przez brytyjski serwis pożyczkowy. Wonga zawdzięcza swoją popularność atrakcyjnym ofertom pożyczkowym dla nowych i stałych klientów, otwartej komunikacji z klientem i przejrzystym zasadom pożyczania. Wonga oferuje nowym klientom pożyczkę do 750 złotych na okres maksymalnie 60 dni za jedyne 10 złotych. Stali klienci mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości od 50 do 2500 złotych na okres do 60 dni. Wielu konsumentów podkreśla, że bardzo podoba im się w Wonga szybki czas decyzji o przyznaniu pożyczki, a także fakt, że cały proces przyznania pożyczki odbywa się online.

Przygotowanie dokumentów
Pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć, żeby uzyskać pożyczkę, jest przygotowanie odpowiednich dokumentów. To proste, ponieważ wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty, numer konta bankowego oraz dane kontaktowe.

Wejście na stronę Wonga.pl
Po przygotowaniu dokumentów wejdź na stronę wonga.pl. Na stronie startowej zobaczysz suwaki, za pomocą których wybierzesz wysokość pożyczki oraz okres jej spłaty. Koszt pierwszej pożyczki zawsze wynosi jedyne 10 złotych. Kiedy ustalisz już, jaka kwota Cię interesuje i w jakim czasie chcesz ją uregulować, przystąp do wypełniania prostego wniosku.

Wypełnienie wniosku
We wniosku trzeba podać podstawowe dane osobowe oraz kontaktowe (adres e-mail, numer telefonu). Bez powyższych danych uzyskanie pożyczki w Wonga jest niemożliwe.

Przelew potwierdzający konto bankowe
Wypełniłeś wniosek i nie wiesz co dalej? Dostaniesz informację, że musisz wykonać przelew w wysokości 10 groszy na jedno z kont należących do Wonga. Na szczęście firma posiada konta w wielu bankach, dzięki czemu wykonasz szybki przelew w Twoim banku. Wonga posiada konta w bankach:

 • Alior Bank
 • BOŚ
 • BGŻ
 • BNP Paribas
 • BZ WBK
 • Citibank
 • BPH
 • Deutsche Bank Polska
 • FM Bank
 • Getin
 • Idea Bank
 • ING Bank Śląski
 • Invest Bank
 • Kredyt Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • Meritum Bank
 • Millenium
 • Multibank
 • Nordea
 • Pekao SA
 • PKO BP
 • Pocztowy
 • Polbank
 • Raiffeisen
 • Toyota Bank
 • VW Bank

Jak widać jest ich bardzo dużo, dlatego oczekiwanie na zaksięgowanie przelewu będzie trwało krótko. Opłaty należy dokonać wyłącznie z osobistego konta bankowego, w przeciwnym razie niemożliwe jest pozytywne przejście procedury weryfikacyjnej.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o wniosku i przelewie
Pamiętaj, że jeśli sprawnie wypełnisz wniosek, a także dokonasz przelewu w godzinach 7.00 – 22.00, to o decyzji pożyczkodawcy zostaniesz poinformowany w ciągu zaledwie kilku (ew. kilkunastu) minut. Decydując się na wypełnianie wniosku w godzinach późniejszych niż 22, możesz być pewien, że odpowiedź uzyskasz następnego dnia do godziny 8.00.

Rozpatrzenie wniosku przez wonga
Musisz pamiętać, że starając się o pożyczkę w Wonga oprócz odpowiednio wypełnionego wniosku i zaksięgowanego przelewu, musisz posiadać pozytywną historię kredytową. Zanim pożyczka zostanie przydzielona serwiso pożyczkowy sprawdzi Twoją historię w rejestrach BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG Infomonitor (Biuro Informacji Gospodarczej), KRD (Krajowy Rejestr Długów) i ERIF (rejestr dłużników). Nie oznacza to jednak, że każdy negatywny wpis przekreśla Twoje szanse na uzyskanie pożyczki.

Podpisanie umowy
Jeśli serwis pożyczkowy Wonga zdecyduje się przyznać Tobie pożyczkę, to ostatnim krokiem do uzyskania pożyczki, będzie podpisanie umowy. Najszybszym sposobem, żeby to zrobić jest podpisanie umowy elektronicznej. Istnieje także możliwość podpisania jej odręcznie, a następnie odesłania do pożyczkodawcy, jednak trwa to dłużej niż w przypadku wersji elektronicznej.

Podpisałeś umowę i nie wiesz co dalej
Po podpisaniu umowy poczekaj na przelew gotówki od Wonga. Pieniądze pojawią się na Twoim koncie w ciągu 15 minut od przesłania wniosku pożyczkowego. Serwis działa sprawnie dla jak największej wygody i zadowolenia klientów.

Konto online
Warto wiedzieć, że uzyskując pożyczkę, zyskujesz też dostęp do Twojego internetowego konta, gdzie bez problemu sprawdzisz Dostępny Limit pożyczki, czyli wysokość aktualnej maksymalnej pożyczki, jaką Wonga jest w stanie Ci udzielić (trzeba pamiętać, że Wonga nie pożycza nigdy więcej niż 2500 złotych). Każdy klient, który nie wykorzystał maksymalnej kwoty w Wonga, może uzyskać dodatkową Pożyczkę Ratalną. To pożyczka, która funkcjonuje w ramach Dostępnego Limitu. To Ty decydujesz, w jakich ratach ją spłacasz. Musi się to tylko zgadzać z ustalonym harmonogramem spłat. Na koncie online masz także dostęp do wszystkich informacji dotyczących rat, zaksięgowanych wpłat czy kwoty, która została do spłacenia.

Powiadomienia
Ważnym elementem, który znacznie ułatwia spłatę pożyczki są przypomnienia wysyłane w dwóch formach. Pierwsza z nich to standardowa wiadomość SMS, przesyłana na numer telefonu podany w trakcie wypełniania wniosku. Znajdziesz w niej informacje na temat daty spłaty raty, czy zaksięgowania wpłaty. Innym rodzajem powiadomienia jest wiadomość przesyłana drogą mailową. Taki system znacznie usprawnia pracę firmy Wonga, a także na bieżąco informuje klientów o należnościach. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że każda z wiadomości jest zupełnie darmowa.

Maksymalna kwota pożyczki
Jeśli potrzebujesz więcej pieniędzy i myślisz o wzięciu kolejnej pożyczki w Wonga, to wiedz, że możesz to zrobić po uprzednim uregulowaniu poprzedniej kwoty. Stali klienci mogą mieć przyznane maksymalnie 2500 złotych, jednak to, jaką sumę uzyskasz zależy od kilku czynników. Ustalanie maksymalnej kwoty, którą możesz pożyczyć jest indywidualne i zależy od Twojej zdolności kredytowej, a także od terminowości spłat wcześniejszej pożyczki. Co więcej, jeśli planujesz zostać stałym klientem Wonga, wiedz, że niedawno firma uruchomiła atrakcyjny Program Korzyści. Ma on na celu nagradzanie klientów, którzy rzetelnie spłacają zobowiązanie w terminie. Nagrodami są zniżki przy braniu każdej kolejnej pożyczki, a także budowanie pozytywnej historii kredytowej.

Uzyskanie pożyczki w Wonga to z pewnością dobry sposób na szybkie zdobycie taniej gotówki. Minimum formalności, szybki czas rozpatrywania wniosków, a także atrakcyjna oferta, powodują, że wzięcie pożyczki staje się bardzo łatwe i bezproblemowe. Dodatkowym atutem Wonga jest sprawny system online, a także Program Korzyści dla stałych klientów. Trudno oprzeć się takiej ofercie pożyczkowej.

Tekst powstał we współpracy z Wonga.pl, WybieramWonga.pl oraz Kapitalni.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *